Dlaczego warto zacząć trenować boks?

Chcesz w szybkim tempie spalić kalorię, a może masz stresującą pracę i szukasz odskoczni, aby złagodzić napięcie nerwowe oraz zadbać o poprawę pewności siebie? Oczywiście to wszystko możesz osiągnąć zaczynając regularnie trenować boks. Dlatego może warto przyjrzeć się bliżej tej dyscyplinie sportu i dowiedzieć na czym ona polega, a także poznać największe jej zalety.

Na czym polega trening bokserski?

Jak wiadomo boks to jeden z najstarszych sportów walki, ponieważ uprawiany był już w starożytnej Grecji, czy Rzymie. Niektóre osoby mogą uważać tę dyscyplinę sportu jako agresywne walki na ringu, które znane są na przykład z filmów akcji. Nie mniej jednak warto podkreślić, iż amatorskie treningi w klubach bokserskich nie mają nic wspólnego ze scenami pokazywanymi w telewizji.

Takie zajęcia pod okiem instruktora mogą być nie tylko frajdą, lecz także pożytecznym spędzeniem wolnego czasu. Z resztą sam zauważysz, że po pewnym czasie regularnych treningów polepszy się Twoje samopoczucie, poprawisz kondycję fizyczną oraz pozbędziesz się negatywnych emocji wzmacniając tym samym swój charakter.

Warto wiedzieć, że podczas walki bokserskiej na ringu należy zwrócić uwagę na odpowiednią postawę, równowagę ciała oraz pracę nóg. Ponadto należy nadmienić, iż w tym sporcie, jak w każdym innym panują pewne zasady, których należy przestrzegać. Mianowicie zabronione są kopnięcia, czy ciosy poniżej pasa. Oprócz tego nie wolno popychać się, gryźć, szturchać oraz uderzać głową i łokciami.

Jakie korzyści przynosi boks?

Pewnie zastanawiasz się jakie mogą być zalety rozpoczęcia treningów bokserskich? Otóż, regularne uczęszczanie na zajęcia może przynieść szereg korzyści. Podczas takich ćwiczeń nie tylko wzmocnimy mięśnie brzucha, pośladków, nóg i ramion, lecz także mamy szansę spalić nawet 800 kcl. Dlatego wybierając taką formę aktywności fizycznej w bardzo szybkim czasie możemy pozbyć się nadprogramowych kilogramów i zacząć cieszyć oko wysportowaną sylwetką, której nie jedna osoba nam pozazdrości.

Kolejną pozytywną zaletą płynącą z uczęszczania na zajęcia z boksu to zdecydowanie poprawa naszej psychiki, bowiem rozwijanie umiejętności bokserskich wiąże się w dużej mierze z sytuacjami ewentualnego zagrożenia, więc w takim przypadku polepszymy nasz komfort psychiczny. Boks może nauczyć nas kontrolować emocję, więc jeżeli mamy z tym właśnie problem to zapisanie się na zajęcia może być wspaniałym pomysłem, aby poczuć się lepiej.

Jest to również świetny sport dla osób, które zmagają się z problemami w pracy, czy na studiach, a także w życiu codziennym i chcą pozbyć się negatywnych emocji, czy zredukować stres. Zobaczysz jak wyładowując się na worku lub gruszce dasz upust swoim nerwom, dzięki czemu do domu wrócisz spokojny i zrelaksowany.

Ten sport nauczy Cię również lepszej koncentracji, która jest niezwykle ważnym elementem chociażby wykonując swoje obowiązki zawodowe. Czasami bardzo trudno skupić się na jednym konkretnym celu, a w tej dyscyplinie jest to priorytetem, ponieważ podczas sparingów musimy mieć oczy dookoła głowy, żeby nie dać się zaskoczyć rywalowi.

Dzięki zajęciom nauczymy się szacunku i pokory, czego bardzo często brakuje wielu osobom. Dążąc do określonych celów staniemy się bardziej cierpliwi, nauczymy się przegrywać i podnosić po upadku. Z racji tego, iż boks jest sportem kontaktowym, więc nabierzemy również pewności siebie doskonaląc z każdym następnym treningiem ciosy, co sprawi, że poczujemy się bezpieczniej. Ponadto uczestnicząc w walkach na ringu pozbędziemy się własnych słabości, bo przecież każdy człowiek jakieś posiada, a także tego by nigdy się nie poddawać i walczyć do końca. W przypadku boksu jest to bez wątpienia jedna z większych zalet.

Dlatego jeżeli jesteś zainteresowany i chciałbyś rozpocząć treningi to teraz może być na to najlepszy moment. Zbliża się wiosna, więc jest to czas kiedy wszystko budzi się do życia, więc i Ty postaraj się coś ze sobą zrobić zwłaszcza po zimie kiedy jesteś znudzony, zasiedziany w domu i nie masz na nic ochoty. Podejmij wyzwanie, a być może boks stanie się Twoim sposobem na wykorzystanie wolnego czasu i najlepszym hobby. Nabory do grupy początkowej odbywają się w naszym klubie co kilka miesięcy, nabór wiosenny właśnie się rozpoczyna więc serdecznie zapraszamy na treningi boksu w Kamion Fitness Club.