Najlepsze hotele w Hiszpanii z ofertą siłowni i fitness

Wakacje w Hiszpanii nie muszą oznaczać wyłącznie wypoczynku w postaci plażowania i spędzania czasu przy basenie. W tym kraju, będącym jednym z najpopularniejszych destynacji turystycznych wśród Polaków, bez problemu można znaleźć hotele z bardzo bogatą ofertą siłowni, fitness i innych aktywności.

Wakacje jako czas na poprawę kondycji? Zamiast wylegiwania się na plaży wolicie spędzać czas na siłowni albo zajęciach fitness? W Hiszpanii jest naprawdę wiele hoteli (https://www.fostertravel.pl/hotele/hiszpania/) z rozbudowaną ofertą różnego rodzaju sportowych aktywności. Oto subiektywne top 3!

Aktywny urlop w hotelu Aequora Lanzarote Suites

Położony na Lanzarote – jeden z Wysp Kanaryjskich – hotel Aequora Lanzarote Suites to dobry wybór dla osób, które chcą spędzić wakacje w aktywny sposób. Znajduje się tam aż pięć basenów zewnętrznych, każdy o powierzchni około 100 m2, co pozwala na całkiem swobodne pływanie. Jeden z nich przeznaczony jest tylko dla osób dorosłych. Jeśli chodzi o siłownię, to znajduje się tam osobne pomieszczenie wyposażone w nowoczesny sprzęt do pracy nad różnymi partiami mięśni – zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Bogata jest oferta zajęć fitness – począwszy od tradycyjnej gimnastyki pod okiem instruktora, przez aerobik, aż po zumbę. Co ważne, na terenie kompleksu hotelowego znajdują się dwa wielofunkcyjne boiska, umożliwiające grę w piłkę nożną, koszykówkę i siatkówkę, plac do gry w bule, a nawet miejsce do spróbowania swoich sił w łucznictwie.

Obok rozbudowanej oferty fitness i sportowej, dużym atutem hotelu Aequora Lanzarote Suites jest samo położenie – zaledwie 2 km od centrum tętniącego życiem kurortu Puerto del Carmen z licznymi restauracjami serwującymi m.in. doskonałe owoce morza oraz 450 m od piaszczysto-żwirkowej plaży Los Pocillos.

Wakacje pełne sportu w Aldiana Club Costa del Sol

Zlokalizowany na słynnym wybrzeżu Costa del Sol hotel Aldiana Club to również interesująca opcja dla turystów ukierunkowanych na wakacje pełne sportu. Otóż znajduje się tam doskonale wyposażona siłownia, w której można ćwiczyć samodzielnie lub pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Dostępne są również rozmaite odmiany zajęć fitness – zarówno spokojniejsze, z elementami jogi, jak i bardziej wymagające treningi zumby. Co ważne, w hotelu można skorzystać z zabiegów SPA, co jest ważnym elementem regeneracji powysiłkowej. Oprócz tego – przez okolicę przebiegają ciekawe trasy nordic walking, na miejscu znajdują się korty tenisowe z wypożyczalnią sprzętu, wypożyczalnia rowerów (górskich i wyścigowych), a na znajdującej się 200 m od hotelu plaży prowadzone są kursy kitesurfingu.

Nie można zapominać również o atrakcyjnym położeniu hotelu w mieście La Linea de la Concepcion, nad samą Cieśniną Gibraltarską. Miasto to ma charakter portowy, dwie rozciągające się wzdłuż wybrzeża plaże (Playa de Levante i Playa de Santa Barbara), a w okolicy znajduje się sporo luksusowych pól golfowych.

Sportowy urlop w hotelu Alua Suites

Wracamy na Wyspy Kanaryjskie, ale tym razem lądujemy na Fuerteventurze – w hotelu Alua Suites i… od razu ruszamy na siłownię! Po solidnym treningu na siłowni możemy udać do sauny, wziąć masaż lub skorzystać z szerokiej oferty relaksacyjnych i regenerujących ciało zabiegów SPA. Można również wskoczyć do jednego z ośmiu basenów ze słodką wodą – dwa przeznaczone są wyłącznie dla osób powyżej 16. roku życia. W basenach regularnie odbywają się także zajęcia wodnego aerobiku. Na terenie kompleksu znajduje się ponadto wielofunkcyjne boisko, kort tenisowy, na pobliskiej plaży można uprawiać sporty wodne, a na znajdującym się około 30 km polu golfowym – spróbować swoich sił w tym właśnie sporcie.

Hotel Alua Suites położony jest w miejscowości Corralejo na północy Fuerteventury – to tradycyjny hiszpański port, ale z wyjątkowym wydmowym krajobrazem. Doskonałe warunki wietrzne sprzyjają uprawianiu m.in. windsurfingu i kitesurfingu. Plaże są piaszczyste, pokryte drobnym złocistym piaskiem, a woda ma piękny turkusowy kolor.

Oczywiście to tylko kilka przykładów hoteli w Hiszpanii z bogatą ofertą aktywności sportowych – można je znaleźć w zasadzie w każdej turystycznej miejscowości tego kraju. Zatem… w drogę!