Transmisje wydarzeń sportowych – walki o mistrzostwo w boksie

Walki o mistrzostwo w boksie od początku były jednymi z najchętniej transmitowanych przez telewizje wydarzeń sportowych. Obecnie można je oglądać nie tylko w telewizji, ale także w internecie oraz w kanałach legalnych bukmacherów oferujących transmisje live. Warto wiedzieć, że jest to ogromny, dochodowy biznes – najlepiej sprzedająca się walka w systemie PPV zarobiła ponad 410 mln dolarów!

Boks jest jedną z najbardziej popularnych dyscyplin sportu na świecie – nie może więc dziwić, że transmisje walk bokserskich od lat bywają prawdziwą „wisienką na torcie” w ofercie sportowej telewizji właściwie we wszystkich krajach na świecie. Najsłynniejsze gale bokserskie odbywają się w Stanach Zjednoczonych – przede wszystkim w Las Vegas, ale także w nowym Jorku, Chicago czy New Jersey – i transmisje z wydarzeń sportowych docierają do kibiców w każdym zakątku globu.

Warto przy tym wiedzieć, że coraz częściej bokserskie walki mistrzowskie transmitowane są w systemie pay-per-view (PPV), co oznacza, że nie można ich oglądać bezpłatnie, ale trzeba wykupić dostęp, kosztujący kilkanaście, nieraz kilkadziesiąt złotych, w zależności od rangi pojedynku. Z tego względu coraz popularniejszą alternatywą dla płatnych transmisji telewizyjnych stają się transmisje live dostępne w kanałach legalnych firm bukmacherskich. Są w Polsce legalni bukmacherzy, którzy prowadzą prężnie działające telewizje internetowe i oferują swoim klientom darmowe transmisje z różnych wydarzeń sportowych, także walk bokserskich.

Transmisje walk bokserskich PPV – które zarobiły najwięcej?

Wracając jednak do tradycyjnych, telewizyjnych transmisji walk bokserskich – przyznać trzeba, że jest to niezwykle dochodowy biznes, zapewniający stacjom telewizyjnym ogromne przychody. Część z nich zapewniają oczywiście sponsorzy, ale gigantyczne pieniądze zarabiają także na systemie PPV. Choć wydaje się, że to stosunkowo niedawno wprowadzony system, to jednak trzeba mieć świadomość, że pierwszą walką bokserską transmitowaną w USA w systemie PPV był legendarny pojedynek między Muhammadem Alim i Joe Frazierem w 1980 r. W latach 90. XX wieku najbardziej dochodowe były walki z udziałem Mike’a Tysona, a XXI wiek zdominował już Floyd Mayweather.

To właśnie trzy pojedynki z jego udziałem znajdują się na czele listy najbardziej dochodowych pod względem transmisji w systemie PPV. Na pierwszym miejscu jest walka z 2015 r. z Mannym Pacquaio, która zarobiła na PPV 410 mln dolarów, na drugim – pojedynek z Conorem McGregorem z 2017 r. z przychodami z PPV rzędu 400 mln dolarów, a na trzecim – walka z Canelo Alverezem z 2013 r. – stacje telewizyjne zarobiły wówczas na transmisji PPV 150 mln dolarów. Dopiero na 5. miejscu znajduje się historyczne starcie Mike’a Tysona z Lennoxem Lewisem z 2002 r. z przychodami z transmisji rzędu 112 mln dolarów.

Walki o mistrzostwo w boksie – oglądaj transmisje i obstawiaj zakłady!

Warto pamiętać, że transmisje walk bokserskich można nie tylko oglądać – można także obstawiać ich wyniki. Wszyscy legalni bukmacherzy mają w swoich ofertach szeroki wybór zakładów wzajemnych na boks – zarówno na największe gale odbywające się za oceanem, jak i gale krajowe, mistrzostwa świata czy zakłady na boks kobiet. Obstawiać można nie tylko, kto wygra daną walkę, ale także ile rund będzie trwała, czy zakończy się nokautem, w której rundzie albo ile punktów przyznają sędziowie zawodnikom. Dla fanów sportu może to być ciekawa opcja na sprawdzenie swojej intuicji i… wygranie całkiem sporych pieniędzy.