Piotr Urbaniak

Piotr Urbaniak
Leading Trainer

Piotr Urbaniak

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i SWPS, który na co dzień pracuje również jako tłumacz. Ćwiczy capoeira od 2003 roku. W 2004 dołączył do grupy Fundação Internacional Capoeira Artes das Gerais (FICAG),

O mnie

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i SWPS, który na co dzień pracuje również jako tłumacz. Ćwiczy capoeira od 2003 roku.

W 2004 dołączył do grupy Fundação Internacional Capoeira Artes das Gerais (FICAG), z którą jest związany do dziś. W 2010 uzyskał od swojego mistrza (Mestre Museu) pozwolenie na samodzielne prowadzenie swojej sekcji na warszawskim Grochowie i robi to nieprzerwanie aż do dziś. Współorganizator wielu wydarzeń, festiwali i warsztatów związanych z capoeira w ramach działalności grupy FICAG Polska. W poszukiwaniu wiedzy na temat tej sztuki walki odwiedził już wiele krajów, między innymi Hiszpanię, Litwę, Rosję, Białoruś oraz przede wszystkim Brazylię (ma już 6 takich wizyt na koncie, podczas których godnie reprezentował nasz kraj i zdobył poważanie członków macierzystej sekcji naszej grupy). Płynnie mówi po portugalsku, co pozwala mu znacznie lepiej zrozumieć tę sztukę walki oraz kulturę, z której się wywodzi. Od 2016 jest posiadaczem stopnia instruktora 3. stopnia (sznur zielony) przyznanego mu w nagrodę za treningi, zaangażowanie, prowadzenie zajęć oraz pracę organizacyjną na rzecz grupy.

Od 2010 roku posiada uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością „Samoobrona” nadane mu przez Polską Akademię Sportu.

Kontakt